جستجو
Close this search box.
مشاوره رایگان: ۰۹۹۱۴۲۱۸۶۸۱

اولین اقدام برای طلاق توافقی

اولین اقدام برای طلاق توافقی

طلاق توافقی سریع ترین روش طلاق و جدایی بین زوجین است. در طلاق توافقی همان‌طور که از نام آن پیداست زوجین باهم برای جدایی به توافق می‌رسند.

اولین قدم برای طلاق توافقی توافق زوجین بر سر تمام مسائل زندگی مشترک آن‌هاست. سپس آقا و خانم باید در سامانه مسیر ثبت نام کنند و برای جلسات مشاوره اقدام کنند.

داشتن یا نداشتن وکیل طلاق توافقی باعث سریع‌تر انجام شدن طلاق توافقی می‌شود و با وکیل خانواده نیازی به حضورتان در هیچ مرحله‌ای نیست.

در ادامه این مطلب توضیح می‌دهیم که برای طلاق توافقی اولین قدم چه کاری است.

در صورتی که برای طلاق توافقی به وکیل خانواده نیاز دارید می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی نوعی از طلاق است که در آن آقا و خانم بر سر تمام مسائل مشترک مانند مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت فرزندان و… به توافق می‌رسند.

به عنوان مثال زوجین می‌توانند توافق کنند که مهریه کامل پرداخت شود و یا بخشی از آن یا کل آن بخشیده شود.

در این نوع طلاق همه چیز به توافق زوجین بستگی دارد و توافقات نیز در برگه توافقنامه طلاق توافقی ثبت می‌شود.

طلاق توافقی بدون وکیل 8 الی 10 ماه زمان می‌برد و حضور آقا و خانم در جلسات مشاوره، بهزیسیتی و دادگاه الزامی است. اما اگر وکیل خانواده وکیل شما باشد در مدت زمان بسیار کوتاه‌تری انجام شده و نیاز به حضورتان در هیچ مرحله‌‏ای نیست.

سند طلاق توافقی
نمونه سند طلاق توافقی با موسسه وکیل خانواده

اولین قدم برای طلاق توافقی

اولین اقدام برای طلاق توافقی همان‌طور که گفتیم توافق زوجین بر روی مسائل مشترک زندگی است. سپس باید در سایت مسیر ثبت نام کنند و در جلسات مشاوره شرکت کنند.

البته اگر وکیل داشته باشید نیازی به انجام هیچ کدام از این کارها نیست.

پادکست شماره 1 - طلاق توافقی

شرایط طلاق توافقی

همان‌طور که پیش تر نیز توضیح دادیم، اولین شرط طلاق توافقی راضی بودن زوجین برای طلاق توافقی است. همچنین از دیگر شرایط طلاق تفاهمی داشتن گواهی عدم امکان سازش است که پس از شرکت در جلسات مشاوره به زوجین داده می‌شود و جزو شرایط طلاق توافقی محسوب می‌شود.

از دیگر شرایط، ثبت دادخواست طلاق به صورت توافقی در دفتر ثبت اسناد رسمی و پرداخت هزینه دادرسی است. همچنین داشتن گواهی بکارت (در صورت دوشیزه بودن خانم) و گواهی عدم بارداری از دیگر شروط طلاق توافقی است.

مراحل طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی با دیگر انواع طلاق یک طرفه متفاوت است. به دلیل اینکه زن و مرد هردو برای جدایی راضی هستند، راحت‌ترین و سریع‌ترین روش طلاق، طلاق به صورت توافقی است.

در اولین مرحله از طلاق توافقی همان گونه که پیش‌تر گفتیم آقا و خانم باید با هم بر سر تمام مسائل مشترک زندگی توافق کنند. در ادامه تمام مراحل طلاق تفاهمی را به شما توضیح می‌دهیم. البته این مراحل در صورتی است که وکیل نداشته باشید. در صورتی که وکیل داشته باشید تمام مراحل توسط وکیل انجام می‌شود و نیازی به حضور شما در هیچ یک از روند طلاق توافقی نیست.

 1. ثبت نام در سامانه تصمیم و گرفتن نوبت برای شرکت در جلسات مشاوره
 2. شرکت در جلسات مشاوره طلاق (6 الی 8 جلسه که حدود 4 ماه زمان می‌برد)
 3. تنظیم و ثبت دادخواست طلاق توافقی
 4. شرکت در جلسات دادگاه و صدور رای طلاق توافقی
 5. اجرای صیغه طلاق در دفترخانه

پیش‌تر توضیح دادیم که با داشتن وکیل نیازی نیست در هیچ از این مراحل شرکت کنید و تمام روند طلاق توافقی را وکیل متخصص خانواده پیگیری می‌کند. به این ترتیب در صرف زمان و هزینه طلاق شما صرفه جویی می‌شود.

در صورتی که پرونده طلاق توافقی شما در گروه حقوقی وکیل خانواده پیگیری شود، علاوه بر این که نیازی نیست در هیچ یک از مراحل شرکت کنید، مدت زمان 6 الی 9 ماهه طلاق نیز بسیار کوتاه‌تر می‌شود و وکیل پایه یک دادگستری وکیل خانواده رای طلاق شما را ظرف مدت بسیار کوتاه تری می‌گیرد.

برای راهنمایی و کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید از طریق تماس و یا واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی شامل موارد زیر است:

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی آقا
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی خانم
 • اصل و کپی سند ازدواج یا همان عقدنامه
 • توافقنامه طلاق توافقی
 • گواهی بکارت (در صورتی که خانم دوشیزه باشند)
 • گواهی عدم بارداری

توافقنامه طلاق توافقی

توضیح دادیم که طلاق توافقی بر اساس توافقات بین زوجین انجام می‌شود. مواردی که در توافقنامه طلاق تفاهمی حتما باید ذکر شوند شامل حضانت فرزندان، مهریه در طلاق، نفقه، اجرت المثل خانم، و جهیزیه است.

توافقات در برگه ای به نام توافقنامه طلاق توافقی ذکر می شوند و در حکم دادگاه رسمی می‌شوند. بهتر است توافقنامه طلاق حتما توسط وکیل خانواده تنظیم گردد زیرا جزئیات توافقنامه ممکن است بسیار مهم باشد.

توافقنامه طلاق توافقی

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی برای طلاق

در این مطلب سعی کردیم اولین قدم برای طلاق توافقی را به شما توضیح دهیم. اولین اقدام برای طلاق توافقی همان‌طور که توضیح دادیم توافق زوجین برای جدایی و پس از آن ثبت نام در سایت تصمیم و شرکت در جلسات مشاوره است. پس از آن حدود 6 الی 9 ماه طول می کشد تا پس از شرکت در جلسات دادگاه رای طلاق صادر شود.

اما با داشتن وکیل متخصص خانواده نیازی به شرکت در هیچ از مراحل طلاق توافقی نیست. وکلای موسسه حقوقی وکیل خانواده ظرف مدت بسیار کوتاه تری صفر تا صد مراحل طلاق شما را پیگیری می‌کنند و نیازی به حضور شما در هیچ یک از مراحل نیست.

در صورتی که در این باره به اطلاعات بیش‌تری نیاز دارید و یا به وکیل متخصص طلاق نیاز دارید می‎توانید با کارشناسان حقوقی وکیل خانواده در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

اولین شرط طلاق توافقی چیست؟

اولین شرط طلاق توافقی رضایت آقا و خانم برای جدایی و توافق آن ها برای جدایی است.

آیا برای طلاق به صورت توافقی حتما باید وکیل داشته باشم؟

خیر داشتن وکیل برای انجام طلاق توافقی الزامی نیست اما با داشتن وکیل مراحل طلاق شما بسیار سریع تر انجام می شود و نیاز به حضور شما در هیچ یک از مراحل نیست.

بخشش مهریه در طلاق توافقی ممکن است؟

بله، زوجین می‌توانند با هم توافق کنند که بخشی از مهریه یا تمام مهریه بخشیده شود. همچنین خانم می‌تواند در ازای بخشش مهریه، به عنوان مثال حضانت فرزندان را از آقا بگیرد.

آیا گروه حقوقی وکیل خانواده مجوز دارد؟

بله، وکیل خانواده تمام مجوزهای لازم قوه قضاییه، ثبت اسناد و کانون وکلای دادگستری مرکز اخد کرده است. در صورتی که مایل باشید هنگام اخذ قرارداد می‌توانید مجوزها را مشاهده کنید.

من میخوام که موسسه وکیل خانواده وکیلم باشد، چه کار باید بکنم؟

برای این کار تنها کافیست که از طریق تماس، واتساپ و یا تلگرام با شماره 09914218681 در ارتباط باشید.
کارشناسان حقوقی ما تمام توضیحات لازم را به شما می‌دهند.

بنا به دلایلی امکان حضور در دفتر وکیل خانواده و جلسه را ندارم!

نگران نباشید؛ جسله شما با وکیل می‌تواند به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی برگزار شود. تنها کافیست با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید تا توضیحات لازم را به شما بدهند.

12 پاسخ

 1. سلام بازه زمانی که مشخص کردین برای طلاق توافقی بیشتر که نمیشه؟ چون من میخوام از ایران برم واقعا نمیتونم توی رفت وآمد باشم…

  1. سلام و درود
   ممکنه چند روزی بنابر روند دادگاه بیشتر باشد.

 2. سلام از شیراز میخوام برای طلاق توافقی اقدام کنم اما میخوام مشاوره بگیرم با وکیلتون. ممکن هست؟

  1. سلام و درود
   با مشاورین تیم حقوقی وکیل خانواده ارتباط بگیرید.

 3. طلاق توافقی چند روز طول میکشد
  و باید اول چکار کنم تا درخواست طلاق بدم

  1. سلام و درود
   در صورتی که وکیل نداشته باشید 7 الی 9 ماه طول می کشد اما اگر وکیل داشته باشید 20 الی 60 روز کاری
   همچنین اگر وکیل نداشته باشید باید در سامانه تصمیم ثبت نام کنید و برای جلسه مشاوره وقت بگیرید اما اگه بخواهید با وکیل اقدام کنید لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا یک جلسه با وکیل برای شما تنظیم کنند.

 4. با سلام
  من و همسرم توی دوران عقد تصمیم گرفتیم بنا به دلایلی جدا بشیم و نوع طلاق هم توافقی است. خواستم راجب چگونگی مهریه سوال بپرسم راهنمایی میکنید؟

  1. سلام و درود
   با مشاورین تیم حقوقی وکیل خانواده ارتباط بگیرید.

  1. سلام و درود
   اولین اقدام توافق خانم و آقا بر روی مسائل مشترک مثل مهریه، جهیزیه و… هست.
   بعد از اون هم می تونید وکیل داشته باشید و هم می تونید خودتون اقدام کنید اما اگه وکیل داشته باشید خیلی سریع تر انجام میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وکیل طلاق توافقی

talagh-tavafogh