جستجو
Close this search box.
مشاوره رایگان: ۰۹۹۱۴۲۱۸۶۸۱

وکیل طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی

شاید در نگاه اول طلاق توافقی بسیار ساده به نظر برسد، اما طی کردن مراحل آن برای زوجین می‌تواند زمان‌بر و خسته کننده باشد.

از این رو بهره‌مندی از یک وکیل برای طلاق توافقی می‌تواند کار را برای شما ساده کرده و مدت زمان به نتیجه رسیدن پروسه طلاق‌تان را به چند روز کاهش دهد.

با داشتن وکیل دیگر نیازی به ثبت نام در سامانه مسیر طلاق و شرکت در جلسات بهزیستی نیست. همچنین نیازی به شرکت در جلسات دادگاه نیست و طلاق توافقی بسیار سریع‌تر انجام می‌شود.

در صورتی که به وکیل طلاق توافقی نیاز دارید می‌توانید با گروه وکلای وکیل خانواده در ارتباط باشید تا بدون اینکه نیاز باشد در هیچ مرحله‌ای جضور داشته باشید رأی طلاق توافقی شما صادر شود.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

طلاق توافقی

طلاق توافقی نوعی از طلاق است که در آن، زوجین برای این‌که به صورت مسالمت آمیز از یکدیگر جدا شوند؛ توافقاتی را انجام می‌دهند و در نهایت طلاق می‌گیرند.

در این نوع طلاق آقا و خانم باید بر روی تمام مسائل مشترک بین زوجین از جمله مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و… به توافق برسند.

نمونه سند طلاق توافقی
نمونه سند طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی با وکیل طلاق

طلاق توافقی به کمک وکیل طلاق توافقی مراحلی دارد که در ادامه بیان شده‌اند.

 • در ابتدا زوجین بایستی به کمک وکیل طلاق توافقی که قرار است به آن‌ها در این مسیر کمک کند، توافق‌نامه‌ای را که شامل توافقاتی بر سر یکسری مسائل هم‌چون مهریه، نفقه، حضانت فرزندان است؛ تنظیم می‌کنند.
 • در مرحله بعدی، وکیل طلاق توافقی زوجین را برای ثبت اطلاعات آن‌ها، در سامانه مسیر ثبت‌ خواهد کرد.
 • در ادامه، جلسات مشاوره‌ای برای زوجین جهت دریافت گواهی عدم امکان سازش برگزار خواهد شد که وکیل طلاق توافقی می‌تواند به جای آن‌ها جلسات مشاوره را با ارائه مدارکی طی کرده تا بتواند گواهی لازم را در اسرع وقت دریافت کند.
 • پس از اتمام جلسات مشاوره، وکیل طلاق توافقی دادخواستی مبنی بر طلاق توافقی را به یکی از دفاتر الکترونیک قضایی ارائه می‌کند تا وقت دادرسی تعیین شود. پس از معین شدن روز و زمانی که زوجین باید در دادگاه حضور پیدا کنند، این موضوع از طریق یک پیامک از طرف سامانه ثنا به آن‌ها ابلاغ می‌‌شود که وکیل توافقی انجام این‌کار را نیز به عهده خواهد گرفت و به جای شما در جلسه دادگاه حضور پیدا می‌کند.
 • در جلسه‌ای که در دادگاه برگزار می‌شود، وکیل شما مدارکی را جهت باردار بودن یا نبودن زوجه ارائه خواهد کرد که پس از پذیرفته شدن آن در دادگاه، گواهی عدم امکان سازش را صادر خواهد شد.
 • در آخرین مرحله نیز وکیل طلاق توافقی با در دست داشتن گواهی عدم امکان سازش، می‌تواند به جای زوجین به یکی از دفاتر طلاق مراجعه کرده و کار جدایی طرفین را به اتمام برساند.

پادکست شماره 1 - طلاق توافقی

مدارک لازم برای طلاق توافقی

زمانی‌که زوجین قصد داشته باشند که به صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند، مدارکی را بایستی جهت انجام این‌کار ارائه کنند. با توجه به این موضوع در ادامه به مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی اشاره شده است.

 • شناسنامه زن و مرد
 • کارت ملی زن و مرد
 • سند ازدواج (عقدنامه محضری)
 • توافق‌نامه طلاق توافقی
 • گواهی عدم امکان سازش
 • گواهی عدم بارداری

داشتن وکیل طلاق توافقی چه مزایایی دارد؟

زمانی‌که زوجین قصد داشته باشند به‌صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند، می‌توانند از یک وکیل طلاق توافقی در این زمینه کمک بگیرند. با توجه به این موضوع در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای داشتن یک وکیل طلاق توافقی حرفه‌ای اشاره کرده‌ایم.

 • زمانی‌که زوجین قصد جدایی از یکدیگر را داشته باشند، ممکن است به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی در این خصوص، نتوانند به درستی مراحل طلاق را طی کنند. با توجه به این موضوع، وکیل طلاق توافقی می‌تواند مشاوره‌های حقوقی ارزشمندی را به شما بدهد تا مسیری هموارتر را پیش روی خود داشته باشید.
 • اولین قدم برای شروع روند طلاق توافقی، تنظیم دادخواست در این رابطه است که وکیل طلاق توافقی این‌کار را برای شما انجام خواهد داد.
 • برای طی کردن مراحل توافقی بدون وکیل بایستی در جلسات مشاوره و دادگاه حضور پیدا کرده و همچنین به مراجع دولتی، غیر دولتی و نهادهای داوری مراجعه کنید که در این حالت با بهره‌مندی از یک وکیل طلاق توافقی پایه یک دادگستری، نیازی به انجام چنین کارهایی نخواهید داشت.
 • هدف از حضور در جلسات دادگاه، دریافت گواهی عدم امکان سازش است که با وجود وکیل طلاق توافقی، امکان اخذ آن‌را در اسرع وقت خواهید داشت.
 • مهم‌ترین مسئله‌ مد نظر زوجین است، مدت زمان طلاق توافقی است. در صورتی‌که از یک وکیل طلاق توافقی در این راه کمک نگرفته باشید، ممکن است 6 الی 9 ماه درگیر پروسه طلاق خود باشید. البته موسسه وکیل خانواده می‌تواند ظرف مدت 20 الی 60 روز، پرونده طلاق توافقی را برای شما به نتیجه برساند.

مهریه در طلاق توافقی

مهریه در طلاق توافقی، از جمله اصلی‌ترین حقوق مالی خانم‌ها است که باید در قسمتی از توافق‌نامه طلاق توافقی به آن اشاره شود.

در واقع ذکر شدن موضوع مهریه برای این است که اگر خانم مهریه‌اش را قبلا دریافت کرده باشد، بایستی در توافق‌نامه نیز قید شده در ابهامی در این خصوص به وجود نیاید و اگر هم مهریه خود را مطالبه نکرده باشد نیز باید در توافق‌نامه ذکر شود.

مراحل طلاق توافقی با وکیل طلاق توافقی

باید اشاره کنیم که حتی اگر موضوع بخشش مهریه بین زوجین مطرح شده باشد، باید به صورت مکتوب در توافق‌نامه به آن اشاره کنند. با توجه به این‌که قوانین طلاق توافقی و مهریه ممکن است در طول زمان دست‌خوش تغییراتی شود، همواره توصیه می‌شود که از وکیل متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا در حین رسیدگی به پرونده طلاق‌تان با مشکلی مواجه نشوید.

حضانت فرزندان

در صورتی‌که زوجین بخواهند از یکدیگر به صورت توافقی، طلاق بگیرند و در عین حال فرزند یا فرزندانی از زندگی مشترک خود داشته باشند، بایستی تکلیف حضانت فرزندان خود را مشخص کنند.

در عین حال قوانینی در رابطه با حضانت فرزندان وجود دارند که شاید برخی از زوجین اطلاعات کافی در خصوص آن نداشته باشند، پس بهتر است که در زمان رسیدگی به موضوع حضانت فرزندان از یک وکیل متخصص و خبره در رابطه با طلاق توافقی، مشاوره‌های لازم را دریافت کنید تا در هنگام رسیدگی به پرونده طلاق با مشکلی رو به رو نشوید.

کلام آخر…

یکی از راه‌های جدایی زوجین پس از گذراندن یک زندگی مشترک ناموفق در کنار هم، طلاق توافقی است. برای طلاق توافقی مراحلی باید طی شود که گذارندن آن‌ها به تنهایی می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد و حتی نزدیک به 9 ماه شما را درگیر کند.

اما راه‌کاری که برای شما وجود دارد، این است که از یک وکیل طلاق توافقی در این روند کمک بگیرید تا بتواند پروسه جدایی شما را در کمتر از یک ماه به سرانجام برساند.

گروه وکلای وکیل خانواده با در اختیار داشتن بهترین وکیل‌های پایه یک دادگستری که تجربه بالایی در زمینه‌های مختلف هم‌چون طلاق توافقی دارند، همواره تلاش بر این دارد که به مراجعین محترم، بهترین خدمات حقوقی را ارائه کند.

شما همراهان عزیز می‌توانید برای این‌که با مشاورین و وکلای مجرب ما در ارتباط باشید، به سایت گروه وکلای وکیل خانواده مراجعه کرده و از طریق شماره تماس‌ موجود برای دریافت مشاوره تخصصی در زمینه طلاق توافقی اقدام کنید.

طلاق توافقی چیست؟

طلاق توافقی راه‌کاری است که خانم و آقا پس از انجام توافقات لازم بر سر مسائلی هم‌چون مهریه، نفقه و حضانت فرزندان و همچنین پشت سر گذاشتن مراحل این نوع از طلاق، اقدام به جدایی از یکدیگر خواهند کرد.

طلاق توافقی با کمک وکیل چقدر طول می‌کشد؟

اگر از یک وکیل متخصص در زمینه طلاق توافقی برای جدایی از یکدیگر کمک بگیرید، وی می‌تواند در کمتر از یک ماه نتیجه مد نظر شما حاصل

آیا گروه حقوقی وکیل خانواده مجوز دارد؟

بله، وکیل خانواده تمام مجوزهای لازم قوه قضاییه، ثبت اسناد و کانون وکلای دادگستری مرکز اخد کرده است. در صورتی که مایل باشید هنگام اخذ قرارداد می‌توانید مجوزها را مشاهده کنید.

من میخواهم که موسسه وکیل خانواده وکیلم باشد، چه کار باید بکنم؟

برای این کار تنها کافیست که از طریق تماس، واتساپ و یا تلگرام با شماره 09914218681 در ارتباط باشید.
کارشناسان حقوقی ما تمام توضیحات لازم را به شما می‌دهند.

بنا به دلایلی امکان حضور در دفتر وکیل خانواده و جلسه را ندارم!

نگران نباشید؛ جسله شما با وکیل می‌تواند به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی برگزار شود. تنها کافیست با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید تا توضیحات لازم را به شما بدهند.

20 پاسخ

  1. سلام و درود
   لطفا با کارشناسان حقوقی ما از طریق واتساپ یا تماس در ارتباط باشید کامل راهنماییتون می کنند در این مورد.

  1. سلام و درود
   امکان پرداخت قسطی هم وجود دارد بله، لطفا با کارشناسان حقوقی ما از طریق واتساپ یا تماس در ارتباط باشید تا توضیح بدهند خدمتتون

 1. خواهرم نمیتونه شوهرشو برای توافقات آماده کنه و طلاق توافقی بگیره شوهرش گفته فقط قانونی پیش میره.برای همین میخواد با یع وکیل طلاق توافقی مشورت کنه که بتونه وکیلش با شوهرش صحبت کنه. خواستم بدونم شما کارش رو قبول میکنید؟

  1. سلام و درود
   با مشاورین تیم حقوقی وکیل خانواده تماس بگیرید.

 2. سلام
  من میخوام توافقی جدا شم اما طبق آنچه که با هم صحبت کردیم حضانت رو آقا میخواد تا راضی بشه به طلاق
  مشکل اینجاست که با خونوادش میخواد زندگی بکنه و استرس دارم برای بچم. راهی داریم بصورت قانونی که بتونم من حضانت قانونی بگیرم بعد از طلاق؟

  1. سلام و درود
   با مشاورین تیم حقوقی وکیل خانواده تماس بگیرید.

 3. بسیار خوشحال شدم از جلسه وکیل طلاق توافقی موسسه حقوقی وکیل خانواده.
  به طور کامل بدون هیچ ابهامی راهنماییم کردند.

 4. هزینه وکیل طلاق توافقی به چه صورت حساب میشه؟
  مثلا اگر حق طلاق داشته باشم کدوم حالت طلاق برای من اقتصادی تر در میاد/

  1. سلام و درود
   در این خصوص باید با وکیل مد نظرتون صحبت کنید.

  1. سلام و درود
   در صورتی که وکیل خانواده کار شما رو به عهده بگیره 20 الی 60 روز کاری.

 5. شما بخواید راهنمایی کنید برای طلاق توافقی بنظرتون 50 تا سکه رو بذل کنم از 100 تا سکه و بگیرم یا تبدیلش کنم به گرفتن حضانت فرزند؟ چون بصورت قانونی اینطور که من پرسیدم حضانت با منه.

  1. سلام و درود
   با مشاورین تیم حقوقی وکیل خانواده تماس بگیرید.

  1. سلام و درود
   در سایر صفحات سایت راجع به موضوعی پیشنهادی شما مطالب مکتوب شده است.
   با سپاس

 6. سلام وکیل طلاق توافقی میتونه ضمن پرونده طلاق به جرم کیفری آقا هم راجب شرب خمر رسیدگی کنه و براش حکم بگیره؟

  1. سلام و درود
   با مشاورین تیم حقوقی وکیل خانواده تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وکیل طلاق توافقی

talagh-tavafogh