جستجو
Close this search box.
مشاوره رایگان: ۰۹۹۱۴۲۱۸۶۸۱

برای طلاق توافقی کجا باید رفت؟

برای طلاق توافقی کجا باید رفت؟

زوجینی که قصد دارند به صورت توافقی از هم جدا شوند، معمولاً این سوال برایشان پیش می‌آید که برای گرفتن طلاق توافقی چه باید کرد؟ در این مطلب می‌خواهیم توضیح دهیم که برای طلاق توافقی کجا باید رفت؟

همان‌طور که می‌دانید، طلاق توافقی نوعی از طلاق است که در آن زوجین برای جدایی باهم به توافق رسیده‌اند. برای گرفتن طلاق توافقی هم می‌توان وکیل داشت و هم می‌توان بدون وکیل اقدام کرد. در صورتی که وکیل نداشته باشید، مراحل طلاق توافقی حدود 6 الی 9 ماه به طول می‌انجامد.

اما با داشتن وکیل نیازی به شرکت در جلسات مشاوره اجباری و یا جلسات دادگاه نیست و وکیل طلاق توافقی در مدت بسیار کوتاه‌تری اقدامات لازم برای طلاق توافقی را انجام می‌دهد.

در صورتی که پرونده طلاق توافقی شما با گروه وکلای وکیل خانواده پیگیری شود، پرونده طلاق شما در مدت کمتر از 1 ماه انجام می‌شود و دیگر نیازی نیست که در هیچ مرحله از از طلاق حضور داشته باشید.

در صورتی که قصد دارید برای این نوع جدایی اقدام کنید و هنوز نمی‌دانید برای طلاق توافقی کجا باید برویم تا انتهای این مقاله با گروه وکلای وکیل خانواده همراه باشید یا از طریق شماره تماس درج شده در سایت با ما تماس بگیرید.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

چگونه برای طلاق توافقی اقدام کنیم؟

اولین قدم برای طلاق توافقی توافق بین زوجین برای جدایی است.

پس از آن که زوج و زوجه بر سر مسائل مشترک زندگی به توافق رسیدند، باید در سامانه مسیر ثبت نام کنند و برای جلسات مشاوره نوبت بگیرند. درخواست نوبت و شرکت در جلسات مشاوره (3 تا 8 جلسه) حدود 3 الی 4 ماه زمان می‌برد.

پس از آن در صورتی که زن و مرد همچنان قصد جدایی داشته باشند گواهی عدم امکان سازش برای آن‌ها صادر می‌شود. سپس باید دادخواست طلاق توافقی تنظیم کنند و در جلسات دادگاه شرکت نمایند. بعد از صدور رأی طلاق توافقی توسط قاضی، آقا و خانم باید به دفتر ثبت طلاق مراجعه کنند و صیغه طلاق جاری شود.

نمونه سند طلاق توافقی
نمونه سند طلاق توافقی با وکیل خانواده

تمام مراحل توضیح داده شده در صورتی که وکیل نداشته باشید حدود 9 ماه زمان می برد. اما اگر وکیل داشته باشید، اولین اقدام برای طلاق توافقی این است که با وکیل توافقنامه بین زوجین تنظیم شود.

سپس وکیل شما باقی مراحل را پیگیری می کند و نیازی به حضور شما در هیچ مرحله‌ای نیست. طلاق توافقی با داشتن وکیل ظرف مدت بسیار کوتاه‌تری نیز انجام می‌شود.

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی

همان‌طور که گفتیم برای بسیاری از افراد این سوال وجود دارد که برای طلاق توافقی کجا باید رفت؟ وکیل متخصص حوزه دعاوی خانوادگی، با اطلاع از پیچیدگی های پرونده به خوبی می‌تواند شما را در این مسیر راهنمایی کند.

با داشتن وکیل متخصص طلاق علاوه بر این که هزینه‌های اضافی از دوش شما برداشته می‌شود، طلاق ظرف مدت کوتاه‌تری انجام شده و حتی نیازی نیست که در هیچ یک از جلسات اجباری دادگاه و یا مشاوره شرکت کنید.

اگر قصد طلاق توافقی دارید و هنوز برای خود وکیل انتخاب نکرده اید میتوانید با گروه وکلای وکیل خانواده در ارتباط باشید و از هزینه طلاق توافقی اطلاع یابید.

پادکست شماره 1 - طلاق توافقی

مدارک لازم برای طلاق توافقی

مدارک لازم برای طلاق توافقی شامل موارد زیر است:

 • شناسنامه و کارت ملی آق
 • شناسنامه و کارت ملی خانم
 • عقدنامه، سند ازدواج یا رونوشت آن
 • آزمایش عدم بارداری
 • گواهی بکارت در صورتی که خانم ادعای دوشیزگی داشته باشد.

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان طلاق توافقی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال شعبه رسیدگی دادگاه، شهر سکونت و داشتن یا نداشتن وکیل یکی از موارد تاثیرگذار روی این است که طلاق توافقی چند روز طول می کشد. 

از تاثیرگذارترین مسائل روی مدت زمان طلاق، داشتن یا نداشتن وکیل است. همان‌طور که توضیح دادیم وکیل متخصص دعاوی خانوادگی با اطلاع دقیق از شرایط طلاق توافقی می‌تواند در مدت بسیار کوتاه‌تری کل مراحل را به جای شما انجام دهد. اما در صورتی که وکیل نداشته باشید حدود 6 الی 9 ماه طول می‌کشد.

در صورتی که به وکیل متخصص خانواده نیاز دارید می توانید با کارشناسان ما در گروه وکلای وکیل خانواده در ارتباط باشید.

طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟

مهریه در طلاق توافقی

برای گرفتن مهریه در طلاق توافقی چه باید کرد؟ در طلاق توافقی همانطور که گفتیم همه چیز به توافق بین زوجین بستگی دارد. در این نوع طلاق شرایط مهریه نیز به توافق بین زوجین بستگی دارد.

خانم می‌تواند بخشی از مهریه یا کل آن را به آقا ببخشد و یا درخواست گرفتن تمام مهریه را داشته باشد. البته فراموش نکنید تمام توافقات بین زوجین مانند وضعیت مهریه، نفقه، حضانت فرزندان و… باید در توافقنامه ثبت شود.

جمع بندی

امیدواریم که با توضیحاتی که دادیم دریافته باشید که برای طلاق توافقی چه باید کرد و به کجا باید مراجعه کنید. در صورتی که همچنان درباره اولین اقدامات برای طلاق توافقی سوال دارید، می توانید با کارشناسان ما در گروه وکلای وکیل خانواده در ارتباط باشید.

همان طور که توضیح دادیم، داشتن وکیل متخصص حوزه خانواده می تواند مدت زمان طلاق را بسیار کوتاه تر کند. گروه وکیل خانواده متشکل از بهترین وکلای حوزه خانواده و طلاق است که می توانند به شما کمک کنند.

سوالات متداول

اولین اقدام برای طلاق توافقی چیست؟

اولین قدم برای طلاق توافقی توافق بین زوجین برای جدایی و سپس شرکت در جلسات مشاوره است که در این مطلب به طور کامل توضیح داده ایم.

شرکت در جلسات مشاوره الزامی است؟

در صورتی که وکیل نداشته باشید بله، هم آقا و هم خانم باید در جلسات مشاوره شرکت کنند و اگر یکی از آن ها در جلسه حضور نیابد، طلاق به صورت یک طرفه پیگیری می شود. اما اگر وکیل داشته باشید نیازی به شرکت در جلسات مشاوره نیست و وکیل همه مراحل را به جای شما پیگیری می کند.

آیا گروه حقوقی وکیل خانواده مجوز دارد؟

بله، وکیل خانواده تمام مجوزهای لازم قوه قضاییه، ثبت اسناد و کانون وکلای دادگستری مرکز اخد کرده است. در صورتی که مایل باشید هنگام اخذ قرارداد می‌توانید مجوزها را مشاهده کنید.

من میخواهم که موسسه وکیل خانواده وکیلم باشد، چه کار باید بکنم؟

برای این کار تنها کافیست که از طریق تماس، واتساپ و یا تلگرام با شماره 09914218681 در ارتباط باشید.
کارشناسان حقوقی ما تمام توضیحات لازم را به شما می‌دهند.

بنا به دلایلی امکان حضور در دفتر وکیل خانواده و جلسه را ندارم!

نگران نباشید؛ جسله شما با وکیل می‌تواند به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی برگزار شود. تنها کافیست با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید تا توضیحات لازم را به شما بدهند.

15 پاسخ

 1. ممنونم از خدمات و پشتیبانی موسسه وکیل خانواده در مراحل طلاق توافقی.

 2. من دنبال یه وکیل خوب برای طلاق توافقی هستم ازونجایی که میخوام مهریمو معامله کنم با خونه برام مهمه با آقا مذاکرات قانونی انجام بشه. راهنمایی میکنید چطور نوبت بگیرم؟

  1. سلام و درود
   با مشاورین تیم حقوقی وکیل خانواده ارتباط بگیرید.

 3. در مورد طلاق توافقی راهنمایی شدم توسط خانم شهبازی
  بسیار از ایشون ممنونم.

 4. وکیل طلاق توافقی میتونه خودش با طرفی که حاضر نیست بیاد برای جلسه صحبت کنه و توافقات رو بهش انتقال بده؟

 5. سلام برای ثبت نام سامانه تصمیم یه سوال داشتم.
  اومدم ثبت نام کردم اما گفتن برای احراز مدارک هویتی اسکن فایل رو بفرستیم ولی سند ازدواجم در دسترس نیست راهی داره که ثبت نامم تکمیل شه برای طلاق توافقی؟

  1. سلام و درود
   اگر به وکیل خانواده اعتماد کنید تنها بین 20 تا 40 روز کاری زمان میبره.

 6. برای طلاق توافقی میخواستم مشاوره بگیرم از وکیل اما شماره ای نذاشتین به آدرستون مراجعه کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وکیل طلاق توافقی

talagh-tavafogh