جستجو
Close this search box.
مشاوره رایگان: ۰۹۹۱۴۲۱۸۶۸۱

وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور

وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور

ایرانیان ساکن خارج از کشور در صورتی که قصد طلاق داشته باشند باید طبق قوانین ایران طلاق خود را پیش ببرند.

مراحل طلاق توافقی در خارج از کشور تفاوتی با طلاق توافقی در ایران ندارد و زوجین قبل از هرچیز باید برای جدایی توافق کنند و بر سر مسائل مشترک زندگی مانند مهریه، جهیزیه، حضانت فرزندان و… به توافق برسند.

معمولا مشکلی که برای اکثر ایرانیان مقیم خارج از کشور پیش می آید این است که حضور طولانی مدت در ایران برای پیگیری مراحل طلاق دشوار است.

در صورتی که زوجین بدون داشتن وکیل قصد داشته باشند طلاق بگیرند حدود 8 الی 10 ماه زمان می برد و شرکت در جلسات مشاوره و دادگاه برای ایرانیانی که خارج از کشور زندگی می‌کنند بسیار سخت است.

اما در صورتی که برای طلاق توافقی وکیل داشته باشید، نیازی به حضور شما در هیچ کدام از مراحل نیست و وکیل شما صفر تا صد کار را در مدت زمان بسیار کوتاه تری انجام می دهد.

برای این منظور کافی است از طریق سامانه میخک و یا سامانه ثنا به یک وکیل در ایران وکالت دهید.

در ادامه به طور کامل شرایط طلاق ایرانیان خارج از کشور را توضیح میدهیم. در صورتی که نمی خواهید درگیر مشکلات رفت و آمد و حضور طولانی مدت در ایران شوید برای طلاق، پیشنهاد میکنیم با وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور موسسه وکیل خانواده در ارتباط باشید.

شما می‌توانید از طریق فرم زیر و یا واتساپ و تماس با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

طلاق ایرانیان خارج از کشور چگونه است؟

توجه به این نکته الزامی است که قوانین خانواده و طلاق در هر حالتی معتبر است و ایرانیانی که مقیم خارج از کشور هستند در صورتی که قصد جدایی دارند باید طبق قوانین طلاق در ایران پیش بروند و باید وضعیت ازدواج یا طلاق خود را در چارچوب قضایی ایران مشخص نمایند.

طلاق ایرانیان خارج از کشور چگونه است؟

طلاق توافقی ایرانیان خارج کشور چقدر زمان می‌برد؟

همان طور که گفتیم در صورتی که خانم و آقا وکیل نداشته باشند زمان طلاق توافقی حدود 10ماه زمان می برد.

این زمان برای ایرانیان ساکن خارج از کشور معمولاً بیشتر از 10 ماه هم می شود زیرا امکان حضور طولانی مدت در ایران ندارند. همچنین اگه زوجین در یک کشور ساکن نباشند نیز احتمالا طلاق توافقی مدت زمان بیشتری طول می کشد.

اما در صورتی که وکیل طلاق توافقی در ایران داشته باشید پروسه جدایی شما ظرف مدت بسیار کوتاه تری انجام می شود و نیازی نیست که اصلا در ایران حضور داشته باشید.

در صورتی که وکیل خانواده وکیل شما باشد جلسات شما با وکیل نیز به صورت آنلاین برگزار می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق تماس، واتساپ یا تلگرام با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پادکست شماره 1 - طلاق توافقی

مدارک لازم برای طلاق توافقی در خارج کشور

مدارک مورد نیاز برای طلاق ایرانیان خارج از کشور به شرح زیر است:

 • شناسنامه و کارت ملی آقا
 • شناسنامه و کارت ملی خانم
 • عقدنامه یا همان سند ازدواج
 • توافقنامه طلاق توافقی
 • گواهی عدم بارداری

قوانین طلاق خارج از کشور

قوانین طلاق در خارج از کشور تفاوتی با قوانین طلاق در ایران ندارد. فقط در طلاق ایرانی خارج از کشور خانم باید یک آزمایش عدم بارداری در کشوری که در آن ساکن است بدهد و نتیجه را برای وکیل خود ارسال کند و وکیل نیز آزمایش را ترجمه کند.

توافقنامه طلاق توافقی

از اولین مراحل طلاق توافقی، تنظیم توافقنامه بین زوجین است. خانم و آقا باید بر روی مسائل مشترک زندگی مانند مهریه، حضانت فرزندان، جهیزیه، نفقه و…. به توافق برسند و این توافقات در برگه توافقنامه طلاق توافقی ثبت شود.

در صورتی که وکیل طلاق در ایران دارید این برگه توسط وکیل متخصص بر اساس توافقات شما تنظیم می شود. 

چگونه به وکیل طلاق توافقی در ایران وکالت دهیم؟

در گذشته برای وکالت دادن به وکیل در ایران باید به سفارت مراجعه میکردید؛ اما در حال حاضر به صورت آنلاین و از طریق سامانه میخک و سامانه ثنا می توانید این کار را انجام دهید. حتما هنگام اعطای وکالت به وکیل در ایران به حدود اختیارات وکیل توجه داشته باشید.

سامانه میخک

میخک یا مدیریت یکپارچه خدمات کنسولگری زیر نظر وزارت امور خارجه و برای انجام امور حقوقی ایرانیان خارج از کشور راه اندازی شده است. برای اعطای وکالت به وکیل در ایران از طریق سامانه میخک ابتدا باید ثبت نام کنید.

بعد از تکمیل اطلاعات هویتی مانند شماره تماس و محل سکونت به بخش وکالتنامه‌ها و نوع وکالتنامه را مشخص کنید. همچنین باید حدود اختیارات وکیل را مشخص کنید و یک کد رهگیری از سامانه میخک تحویل می گیرید که با آن باید به سامانه نوبت دهی سامانه میخک مراجعه کنید.

در صورتی که برای وکالت دادن به وکیل طلاق در ایران به راهنمایی بیشتر نیاز دارید همکاران ما در موسسه حقوقی وکیل خانواده می توانند شما را راهنمایی کنند.

سامانه ثنا

سامانه ثنا در سال 1395 توسط قوه قضاییه برای انجام امور ابلاغیه‌های قضایی و ثبت دادخواست ایجاد شد. با استفاده از سامانه ثنا در مدت چند دقیقه می توانید به وکیل وکالت دهید.

برای اعطای وکالت از طریق سامانه ثنا ابتدا باید در این سامانه ثبت نام کنید. پس از تکمیل اطلاعات هویتی خود، وکیل شما یک قرارداد الکترونیک در سامانه ثنا تنظیم می‌کند و یک پیامک که حاوی رمز موقت است، برای شما ارسال می‌شود. در صورتی که موافق تنظیم قرارداد وکالت باشید، باید رمز موقت را به وکیل خود اعلام کنید تا در سیستم ثبت کند و قرارداد وکالت به صورت رسمی تنظیم شود.

نمونه سند طلاق توافقی
نمونه سند طلاق توافقی با وکیل خانواده

مهریه خارج از کشور

از جمله مهمترین موارد هنگام جدایی موضوع مهریه در طلاق توافقی است. برای بسیاری از ایرانیان خارج از کشور سوال پیش می آید که شرایط مطالبه مهریه در خارج از کشور چگونه است؟

مهریه در طلاق توافقی کاملا به توافق بین زوجین بستگی دارد و دادگاه به توافق بین آقا و خانم احترام می گذارد. در صورتی که وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور داشته باشید وکیل باید در توافقنامه به طور مشخص و برحسب تفاهم زوجین بنویسد که مهریه کامل دریافت می شود، بخشی از آن و یا کل آن را بخشیده شود.

حضانت فرزند خارج از کشور

موضوع حضانت فرزندان در طلاق توافقی خارج از کشور نیز مانند باقی مسائل کاملا به توافق بین زوجین بستگی دارد. حضانت قانونی فرزند دختر تا سن 7 سالگی با مادر اس؛ از سن 7 تا 9 سالگی نیز حضانت با پدر است و بعد از 9 سالگی دختر از دایره حضانت خارج می شود و خودش میتواند تصمیم بگیرد با کدام یک از والدین زندگی کند.

حضانت فرزند پسر نیز تا 7 سالگی با مادر است. بعد از 7 سالگی تا سن 15 سالگی حضانت پسر با پدر است و بعد از آن پسر از دایره حضانت خارج می شود.

طلاق توافقی در ایران با موسسه حقوقی وکیل خانواده

همان گونه که توضیح دادیم طلاق ایرانیان خارج از کشور طبق قوانین ایران باید انجام شود و جدایی زوجین حتما باید ثبت شود.

به دلیل اینکه ایرانیان مقیم خارج از کشور امکان حضور طولانی مدت در ایران ندارند بهتر است برای طلاق خود و ثبت نام در سامانه مسیر طلاق وکیل داشته باشند.

در صورتی که موسسه وکیل خانواده وکالت شما را به عهده داشته باشد، نیازی نیست برای طلاق در ایران در هیچ کدام از مراحل حضور داشته باشید و صفر تا صد کار توسط وکیل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور انجام می شود.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان حقوقی وکیل خانواده از طریق تماس یا واتساپ در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا برای طلاق ایرانیان خارج از کشور حتما باید به ایران بیایند؟

خیر، در صورتی که ایرانیان ساکن خارج وکیل طلاق ایرانیان خارج از کشور داشته باشند نیازی به حضور در ایران نیست و وکیل صفر تا صد مراحل را پیگیری می کند.

آیا برای طلاق توافقی داشتن وکیل الزامی است؟

خیر، الزامی نیست اما در صورتی که وکیل داشته باشید پرونده شما بسیار سریع تر پیگیری می شود و نیازی هم نیست که در هیچ مرحله ای از طلاق حضور داشته باشید.

آیا گروه حقوقی وکیل خانواده مجوز دارد؟

بله، وکیل خانواده تمام مجوزهای لازم قوه قضاییه، ثبت اسناد و کانون وکلای دادگستری مرکز اخد کرده است. در صورتی که مایل باشید هنگام اخذ قرارداد می‌توانید مجوزها را مشاهده کنید.

من میخوام که موسسه وکیل خانواده وکیلم باشد، چه کار باید بکنم؟

برای این کار تنها کافیست که از طریق تماس، واتساپ و یا تلگرام با شماره 09914218681 در ارتباط باشید.
کارشناسان حقوقی ما تمام توضیحات لازم را به شما می‌دهند.

بنا به دلایلی امکان حضور در دفتر وکیل خانواده و جلسه را ندارم!

نگران نباشید؛ جسله شما با وکیل می‌تواند به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی برگزار شود. تنها کافیست با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید تا توضیحات لازم را به شما بدهند.

12 پاسخ

 1. ببخشید برای پرداخت هزینه وکیل طلاق توافقی از خارج کشور به صورت ارز هست یا ریالی؟

 2. سلام فرم درخواست مشاوره رو پر کردم با من تماس گرفته شد و بطور رایگان تمامی سوالاتم در خصوص طلاق توافقی خارج از کشور پاسخ داده شد… سپاس مندم.

 3. سلام برای شروع کار طلاق توافقی ایرانی های خارج از کشور ابتدا باید مدارک ارسال بشه یا جلسه با وکیل که منعقد شد و به نتیجه رسید بعد ارسال مدارک صورت بگیره؟

 4. ببخشید یعنی شما میتونید کار طلاق ایرانیایی که خارج از کشورن انجام بدین؟
  حتی گرفتن مهریشون؟

 5. سلام هزینه ترجمه گواهی عدم بارداری با همون هزینه وکیل طلاق توافقی احتساب میشه یا نرخ متفاوتی اعلام میشه؟

  1. سلام و درود
   با مشاورین تیم حقوقی وکیل خانواده تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وکیل طلاق توافقی

talagh-tavafogh