جستجو
Close this search box.
مشاوره رایگان: ۰۹۹۱۴۲۱۸۶۸۱

سامانه تصمیم طلاق توافقی

سامانه تصمیم طلاق توافقی

طلاق راه‌کاری می‌باشد که زوجین پس از پشت سر گذاشتن یک زندگی مشترک ناموفق ممکن است به فکر آن بیفتند. طلاق به 3 روش کلی توافقی، از طرف مرد و از طرف زن می‌تواند صورت پذیرد و برای انجام هر کدام از آن‌ها مراحلی را باید طی کنید.

یکی از اولین کارهایی که برای طلاق توافقی و یا هر نوع دیگری از طلاق باید انجام دهید، این است که در سامانه تصمیم ثبت نام کنید تا به شما نوبت مشاوره در یکی از مراکز بهزیستی داده شود. از این رو ما در گروه وکلای وکیل خانواده قصد داریم که در ادامه مطالبی را در خصوص  سامانه تصمیم طلاق توافقی برای شما بیان کنیم.

باید توجه داشته باشید که با توجه به قانون جدید طلاق در ایران، به جای تصمیم باید در سامانه مسیر ثبت نام کنید. توضیحات مربوط به سامانه مسیر را در همان مقاله داده‌ایم.

اما توجه کنید در صورتی که برای طلاق وکیل داشته باشید نیازی به ثبت نام در سامانه مسیر یا تصمیم ندارید و وکیل تمام مراحل را انجام می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران حقوقی ما در ارتباط باشید.

فرم درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

سامانه تصمیم طلاق چیست؟

بر اساس قانون حمایت از خانواده در سال‌های اخیر، توافقی بین دادگستری (قوه قضاییه) و سازمان بهزیستی در خصوص راه اندازی سامانه‌ای با نام “تصمیم” انجام شده است. تصمیم، در واقع یک سامانه یکپارچه است که توانسته تا حدودی از میزان طلاق بکاهد و در عین حال هرج و مرج‌های ناشی از این موضوع را نیز کاهش دهد.

زوجینی که قصد دارند برای طلاق توافقی و یا هر نوع دیگری از طلاق اقدام کنند، باید قبل از مراجعه به دادگاه و هرگونه اقدامی در این راستا، به سامانه تصمیم مراجعه کرده و نوبتی را دریافت کنند تا از این طریق به واحد‌های مشاوره و مددکاری ارجاع داده شوند.

ثبت نام در سامانه تصمیم طلاق

برای ثبت نام در سامانه تصمیم باید به سایت www.zaman.behzisti.net مراجعه کرده و اطلاعات هویتی خود و همسرتان و همچنین شهر محل سکونتتان را به کمک نقشه‌ای که نمایش داده می‌شود، در آن ثبت کنید.

نکته قابل توجه در خصوص ثبت نام در سامانه تصمیم طلاق توافقی این است که اگر درخواست دهندگان غیر ایرانی باشند، کد اقامت خود را باید در قسمتی که برای آن مشخص شده است، وارد نمایند تا بتوانند موفق به دریافت نوبت در این سامانه شوند.

ثبت نام در سامانه تصمیم طلاق

پادکست شماره 1 - طلاق توافقی

مراحل دریافت نوبت در سامانه تصمیم طلاق توافقی

برای این‌که بتوانید مراحل طلاق را پیگیری کنید، باید در ابتدا پس از ثبت نام در سامانه تصمیم، مراحلی را جهت دریافت نوبت طی کنید که در ادامه بیان شده‌اند.

  • پس از ورود به سامانه تصمیم، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که استان و شهر خود را در نقشه‌ای که باز می‌شود؛ انتخاب کنید.
  • در مرحله بعد باید جهت دریافت نوبت آنلاین، اطلاعات زن و مرد ثبت در سامانه تصمیم ثبت شود.
  • زمانی‌که اطلاعات شما ثبت شد، در مرحله بعدی باید یکی از مراکز مشاوره (نزدیک‌ترین مکان) را انتخاب کرده و با توجه به ظرفیت پذیرشی که دارد، تاریخ و ساعتی را برای مراجعه به آن انتخاب کنید.
  • در مرحله آخر باید تمام اطلاعاتی که وارد کرده‌اید را پس از نمایش در سامانه، تایید کنید. زمانی‌که اطلاعات خود را تایید کردید، یک کد پیگیری همراه با روز، ساعت و آدرس دقیق مرکز مشاوره دریافت خواهید کرد.

پیگیری نوبت اینترنتی اخذ شده در سامانه تصمیم

همان‌طور که پیش نیز گفته شد، زمانی‌که اطلاعات خود را ثبت می‌کنید؛ یک کد پیگیری برای شما صادر می‌شود. به طور کلی این کد، برای پیگیری نوبت اخذ شده در سایت تصمیم نیست، اما اگر این کد پیگیری را در جایی نگه داری کنید، می‌توانید در صورت بروز مشکل، با ارائه کد مربوط به نوبت اینترنی خود، در صدد حل آن باشید.

جمع بندی

طلاق همیشه آخرین راهی است که زوجین باید به آن فکر کنند، اما در صورتی که زن و مرد همه راه‌ها را برای حفظ زندگی مشترک خود امتحان کرده و به نتیجه نرسیده باشند، در این حالت می‌توانند به دنبال جدایی از یکدیگر باشند. طلاق توافقی یکی از انواع طلاق است که زوجین می‌توانند از طریق آن به صورت مسالمت آمیز از یکدیگر جدا شوند.

یکی از مراحل رسیدگی به پروسه طلاق توافقی، ثبت نام در سامانه تصمیم است که با توجه به این موضوع ما در وکیل خانواده سعی بر این داشتیم که مطالبی را در خصوص سامانه تصمیم طلاق توافقی برای شما عزیزان بیان کنیم.

در عین حال اگر شما عزیزان نیاز به دریافت مشاوره در رابطه با طلاق توافقی و نحوه اخذ نوبت در سامانه تصمیم دارید، پیشنهاد می‌کنیم که با مشاورین و وکیل طلاق توافقی ما از طریق شماره تماس موجود در سایت موسسه حقوقی وکیل خانواده ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

سامانه تصمیم چیست؟

تصمیم، سامانه‌ای یکپارچه است که با توافق بین دادگستری و سازمان بهزیستی ایجاد شده و هدف از آن کاهش میزان طلاق و همچنین کمتر شدن هرج و مرج‌های ناشی از این موضوع است.

آیا برای طلاق توافقی هم نیاز به ثبت نام در سامانه تصمیم است؟

بله، برای طلاق توافقی نیز هم‌چون دیگر انواع طلاق نیاز است که در سامانه تصمیم ثبت نام کنید و نوبتی جهت مشاوره در یکی از مراکز بهزیستی دریافت کنید.

چه مشخصاتی را باید در سامانه تصمیم ثبت کنید؟

زمانی‌که زوجین بخواهند از یکدیگر طلاق بگیرند باید ابتدا در سامانه تصمیم ثبت نام کنند و اطلاعاتی هم‌چون نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه به ثبت برسانند.

آیا گروه حقوقی وکیل خانواده مجوز دارد؟

بله، وکیل خانواده تمام مجوزهای لازم قوه قضاییه، ثبت اسناد و کانون وکلای دادگستری مرکز اخد کرده است. در صورتی که مایل باشید هنگام اخذ قرارداد می‌توانید مجوزها را مشاهده کنید.

من میخوام که موسسه وکیل خانواده وکیلم باشد، چه کار باید بکنم؟

برای این کار تنها کافیست که از طریق تماس، واتساپ و یا تلگرام با شماره 09914218681 در ارتباط باشید.
کارشناسان حقوقی ما تمام توضیحات لازم را به شما می‌دهند.

بنا به دلایلی امکان حضور در دفتر وکیل خانواده و جلسه را ندارم

نگران نباشید، جسله شما با وکیل می‌تواند به صورت حضوری، آنلاین و یا تلفنی برگزار شود. تنها کافیست با کارشناسان حقوقی ما در ارتباط باشید تا توضیحات لازم را به شما بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وکیل طلاق توافقی

talagh-tavafogh